Zgierski Klub Sportów Wodnych - szkolenia żeglarskie i motorowodne
 

Kurs na patent Żeglarz Jachtowy

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do żeglugi na szeroko pojętych wodach śródlądowych jachtem żaglowym tj. jeziorach oraz wewnętrznych wodach morskich - Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński. Na wodach śródlądowych posiadacz tego patentu może prowadzić jachty żaglowe bez ograniczeń długości kadłuba, na wewnętrznych wodach morskich jachty do 12 metrów długości oraz pozostałych wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Kurs ten obejmuje praktyczne podstawy obsługi jachtów śródlądowych oraz znajomość zagadnień teoretycznych wymaganych na egzaminie.

Patent żeglarza jachtowego może uzyskać osoba, która:

  • ukończyła 14 rok życia
  • osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów
  • zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności

Kurs żeglarski weekendowy

Odbywać się będzie w okresie 8 dni przypadających w weekendy, bądź innych dni wolnych od pracy. W tych dniach przeprowadzać będziemy zajęcia praktyczne oraz teoretyczne. Miejscem szkolenia w okresie letnim jest nasza stanica nad Zalewem Włocławskim w Nowym Duninowie. Szkolenie realizowane jest na sportowych jachtach kabinowych Mors 730 RT z silnikami zaburtowymi. Kursy żeglarskie prowadzone są przez instruktorów PZŻ oraz Państwowych Instruktorów Sportu co daje gwarancję skutecznego szkolenia żeglarskiego.

Zajęcia teoretyczne

Szkolenie teoretyczne mające na celu przygotowanie do egzaminu pisemnego przeprowadzane będzie w przerwach zajęć praktycznych. Będzie miało na celu zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z nazewnictwem żeglarskim dotyczącym budowy jachtu, locją tj. przepisami ruchu i bezpieczeństwa na wodzie, całym zagadnieniem teorii żeglowania oraz opisem przeprowadzanych manewrów jachtu. Całe szkolenie w okresie letnim zorganizowane jest w naszej stanicy nad Zalewem Włocławskim w Nowym Duninowie. Podczas szkolenia zapewniamy dostęp do materiałów szkoleniowych. Zalecamy podręcznik autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego pt. „Żeglarz jachtowy” książka do nabycia podczas kursu.

Zajęcia praktyczne

Część praktyczna kursu prowadzona będzie na Zalewem Włocławskim w porcie jachtowym w Nowym Duninowie. Czas trwania zajęć od godz. 9.00 do 18.00. Każdy z uczestników kursu spędzi około 20 godzin samodzielnego treningu za sterem. Ilość osób w grupie na jachcie to 4 osoby co gwarantuje wysoki poziom szkolenia. Zajęcia odbywać się będą bez względu na warunki pogodowe. W czasie kursu przewidziana przerwa obiadowa. Na terenie ośrodka jest możliwość skorzystania z kuchni oraz sanitariatów. Dla osób dojeżdżających oferujemy noclegi na terenie stanicy.

Egzaminy

Podczas szkoleń ustalamy datę egzaminu na patent żeglarza jachtowego. Egzamin odbywać się będzie na terenie naszego ośrodka przed Komisją Państwową lub na życzenie kursantów w Gdyni w porcie jachtowym zakończonych rejsem weekendowym na jachcie morskim Sun Odyssey 42 lub Bavaria 44. Poziom naszych szkoleń gwarantuje sukces podczas egzaminu.


Co daje Ci ten kurs

  • umiejętność prowadzenia jachtu żaglowego
  • posiądziesz doświadczenie radzenia sobie w trudnych warunkach jeśli takie ciebie zaskoczą
  • uświadomimy ciebie że na wodzie istnieją również przepisy
  • My wiemy że jesteś  żeglarzem a nie sierotą posiadającą PATENT

Informacje dodatkowe

Osobom będącym z dalszych odległości np: Warszawa czy Łódź ( dotyczy każdego kursanta ) proponujemy noclegi w naszym ośrodku, zaś dla osób chcących spędzić swoje szkolenie nie rozstając się z rodziną, na weekend proponujemy tanie noclegi w pobliskiej agroturystyce. Osobą tym podczas trwania Twojego szkolenia, polecamy spacery po przepięknych miejscowych lasach, wycieczki rowerowe, kąpiel w pobliskich czystych jeziorach w okresie lata. Wieczorem natomiast, proponujemy teren pod ognisko nad samym brzegiem Zalewu Włocławskiego.

Rezerwacje i zapisy

Szczegółowe informacje dotyczące  zapisów na kurs pod numerem telefonu 531 225 750 Sławek Wężyk lub adres e-mail: szkolenia@zksw.pl

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wpłata należności za kurs na konto klubowe podane w zakładce "Kontakt" przed rozpoczęciem kursu. W przypadku kursów zimowych płatne u instruktora w dniu rozpoczęcia kursu.


Koszt kursu teoretycznego, zimowego  - 150 zł ( 2 dni weekendowe ) w Łodzi 

Koszt całego kursu - 850 zł    - Super Oferta. !!!!!

Koszt egzaminu wynosi 250 zł + 50 zł opłata za patent (dla uczniów i studentów do 26 lat 125 + 25 zł.) płatne na konto PZŻ

Pozostałą opłatę za kursy należy wpłacać na konto bankowe w tytule wpłaty:

  • kurs żeglarski nr.......
  • imię i nazwisko.........
  • lub bezpośrednio przed kursem u skarbnika lub instruktora po wcześniejszym uzgodnieniu.
 

Terminy Szkoleń Żeglarskich


Proponowane terminy kursów :

nr. ŻJ 1 - 21 kwiecień 2018  

nr. ŻJ 2 - 26 maj  2018 

nr. ŻJ 3 - 30 czerwiec  2018 

nr. ŻJ 4 - 29 lipiec  2018

Miejsce szkoleń :

Ośrodek Szkoleniowy ZKSW  w Nowy Duninowie nad Zalewem Włocławskim ul.Kasztanowa 1


Istnieje możliwość rozłożenia kursu w czasie w zależności od możliwości uczestnika.

Kursy żeglarskie odbywają się w każdy weekend tygodnia w grupach 3-5 osobowych.Zgłoszenia na kurs

Prosimy również o podanie imienia oraz telefonu kontaktowego


Pliki do pobrania

ZgierskiKlub Sportów Wodnych - szkolenia żeglarskie i motorowodne