Kurs na patent Żeglarz Jachtowy

Patent żeglarza jachtowego uprawnia do żeglugi na szeroko pojętych wodach śródlądowych jachtem żaglowym tj. jeziorach oraz wewnętrznych wodach morskich - Zatoka Gdańska, Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński. Na wodach śródlądowych posiadacz tego patentu może prowadzić jachty żaglowe bez ograniczeń długości kadłuba, na wewnętrznych wodach morskich jachty do 12 metrów długości oraz pozostałych wodach morskich, w strefie do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej. Kurs ten obejmuje praktyczne podstawy obsługi jachtów śródlądowych oraz znajomość zagadnień teoretycznych wymaganych na egzaminie.

Patent żeglarza jachtowego może uzyskać osoba, która:

  • ukończyła 14 rok życia
  • osoby niepełnoletnie muszą przedstawić pisemną zgodę obojga rodziców lub opiekunów
  • zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności

Kurs żeglarski weekendowy

Odbywać się będzie w okresie 8 dni przypadających w weekendy, bądź innych dni wolnych od pracy. W tych dniach przeprowadzać będziemy zajęcia praktyczne oraz teoretyczne. Miejscem szkolenia w okresie letnim jest nasza stanica nad Zalewem Włocławskim w Nowym Duninowie. Szkolenie realizowane jest na sportowych jachtach kabinowych Mors 730 RT z silnikami zaburtowymi. Kursy żeglarskie prowadzone są przez instruktorów PZŻ oraz Państwowych Instruktorów Sportu co daje gwarancję skutecznego szkolenia żeglarskiego.

Zajęcia teoretyczne

Szkolenie teoretyczne mające na celu przygotowanie do egzaminu pisemnego przeprowadzane będzie w przerwach zajęć praktycznych. Forma jaką proponujemy to E-learning do samodzielnej nauki. Profesjonalnie przygotowany cykl nauczania zawiera 9 godzin filmów z każdego działu żeglarstwa. Każdy dział zakończony jest krótkim testem który to, po jego zaliczeniu, przepuszcza do następnego działu nauczania.        -----  Tu skończyłem. ----    Będzie miało na celu zapoznanie się z zagadnieniami związanymi z nazewnictwem żeglarskim dotyczącym budowy jachtu, locją tj. przepisami ruchu i bezpieczeństwa na wodzie, całym zagadnieniem teorii żeglowania oraz opisem przeprowadzanych manewrów jachtu. Całe szkolenie w okresie letnim zorganizowane jest w naszej stanicy nad Zalewem Włocławskim w Nowym Duninowie. Podczas szkolenia zapewniamy dostęp do materiałów szkoleniowych. Zalecamy podręcznik autorstwa Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego pt. „Żeglarz jachtowy” książka do nabycia podczas kursu.

Informacje dodatkowe

Osobom będącym z dalszych odległości np: Warszawa czy Łódź ( dotyczy każdego kursanta ) proponujemy noclegi w naszym ośrodku. Istnieje również możliwość wynajęcia noclegów w niedalekiej agroturystyce (wcześniejsze rezerwacje). Wieczorem istnieje możliwość rozpalenie ogniska. Na ośrodku dysponujemy pomieszczeniem z kuchnią oraz pełnym węzłem sanitarnym.

Rezerwacje i zapisy

Szczegółowe informacje dotyczące  zapisów na kurs pod numerem telefonu 531 225 750 Sławomir Wężyk lub adres e-mail: szkolenia@zksw.pl

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wpłata należności za kurs na konto klubowe podane w zakładce "Kontakt" przed rozpoczęciem kursu.

Koszt całego kursu - 1200 zł

Cena zawiera:
- zakwaterowanie na  jachcie na terenie ośrodka oraz korzystanie z pomieszczeń gospodarczych tj. kuchnia, toaleta, prysznic
​- realizację programu szkoleniowego zgodnie z wymogami załogi oraz platformę e-learning
- ubezpieczenie NNW na jachcie
- usługi szkoleniowe instruktora/skippera
- książkę oraz materiały szkoleniowe drukowane
- prezenty niespodzianki podczas kursu
Cena nie zawiera:
- wyżywienia podczas kursu
- kosztów egzaminu oraz opłaty za patent
Dla wszystkich kursantów szkolenia żeglarskiego, proponujemy dodatkowo szkolenia na patent sternik Motorowodny w cenie TYLKO 400 zł

Koszt egzaminu wynosi 250 zł + 50 zł opłata za patent płatne w dniu egzaminu

(dla uczniów i studentów do 26 lat 125 + 25 zł.)

Przy wpłacie na konto prosimy o podanie :
Imię i Nazwisko.
Rodzaj Szkolenia: np: Żeglarz Jachtowy

Terminy Szkoleń Żeglarskich


Proponowane terminy kursów :

Kursy prowadzone są w systemie weekendowym od maja do  do września 2021. W każdej chwili możesz do nas dołączyć

Miejsce szkoleń : Ośrodek Szkoleniowy ZKSW w Nowym Duninowie nad Zalewem Włocławskim ul.Kasztanowa 1

Zgłoszenie na szkolenia żeglarskie

Pliki do pobrania